Automotywacja – a może jest inny pan, któremu służysz?

W uczonych księgach o motywacji czy życiu zgodnie ze swoimi wartościami, co jakiś czas pada pogląd, że jeśli nie możesz poradzić sobie z podjęciem jakiegoś wyzwania, oznacza to, że nie jest ono w pełni spójne z tym, co jest Twoją wartością. A jeśli nie jest, to nic dziwnego, że w żaden sposób nie możesz się zmotywować lub motywujesz się „na chwilę”, by za chwilę odpuścić.  Przypuszczalnie jest możniejszy Pan, któremu służysz. Większa wartość ponad tę, której nie możesz poprzez swoje czyny objawić. Twoje cele są inne a te, które bierzesz za swoje, wcale Twoimi nie są lub jeśli Twoimi są, są gdzieś niżej na liście Twoich mniej lub bardziej uświadomionych celów.

Dokonując wyboru kierujemy się największymi siłami. To może być wartość. A może być niezaspokojona potrzeba. Odkrycie tych sił to początek zmiany. Lub porzucenia tego, co początkowo wydawało się takie ważne, a jednak tak ważne i wartościowe dla nas nigdy nie było.Czy rzeczywiście tak ważne jest dla Ciebie nauczenie się języka? Czy rzeczywiście chcesz schudnąć? Czy naprawdę chcesz biegać? Czy raczej chcesz, bo inni chcą i Tobie też się zdaje, że chcesz?

Zatrzymaj się i odkryj siły, które Tobą kierują. Idź pod prąd i właśnie wtedy, kiedy po raz kolejny czegoś „chcesz”, biegać, schudnąć, nauczyć się języka obcego, i jakoś się nie udaje, nie masz sił, nie znajdujesz czasu – zapytaj przekornie „dlaczego nie chcesz?” Pytaj tak długo aż dojdziesz do najgłębszego z sedn. Odkryj, co daje Tobie NIE-bieganie, NIE-chudnięcie i NIE-uczenie się języka.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s